O nas

Naszą misją jest wspieranie rozwoju, edukacji i aktywności społecznej ludzi młodych wiekiem i duchem.

Zaczynaliśmy w roku 2006, jako organizacja studencka, która powstała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dla wielu olsztyńskich studentów staliśmy się przystanią do zdobywania pierwszych doświadczeń, które otwarły im ich dalszą karierę zawodową. Jednak pomimo upływu lat nie utraciliśmy naszego młodzieżowego charakteru. Stanowimy zespół młodych, energicznych i ambitnych ludzi, którzy pracują na rzecz dzieci i młodzieży, seniorów oraz naszej społeczności lokalnej. Ponadto dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi organizacjami pozarządowymi, grupami nieformalnymi oraz osobami, które potrzebują wsparcia merytorycznego.

Należymy do Sieci Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur ATOMY oraz do Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych PROM.

Naszą wizją jest stworzenie miejsca w którym młodzież i dorośli mogą rozwijać się poprzez aktywne działanie oraz realizację własnych pomysłów i inicjatyw.

Obszary działania

Tworzymy bardzo różnorodny zespół. Każdego z nas interesuje coś innego, ale mimo to ESER „PIONIER” jest miejscem, w którym wszyscy możemy realizować swoje pasje i własne projekty. Od wolontariatu, poprzez wszelkie formy edukacji nieformalnej, działania integracyjne aż po zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, konsultacjami społecznymi czy też polityką młodzieżową.

Wszystko to sprowadza się jednak do trzech obszarów, które są dla nas kluczowe: popularyzacji wolontariatu, rozwoju kompetencji oraz aktywizacji społecznej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Nasz zespół

Przemysław Racjhel – Przewodniczący (od 2006 roku)
Maria Rajchel – Wiceprzewodnicząca (od 2012 roku)
Michał Szulc – Skarbnik (od 2012 roku) i Manager Stowarzyszenia (od 2016 roku)

POZNAJ RESZTĘ NASZEGO ZESPOŁU

 

Nagrody i wyróżnienia

2014

  • Godni Naśladowania w kategorii najlepsza inicjatywa na rzecz osób starszych za realizację projektu Seniorada (Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego)
  • Wyróżnienie za najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowej w Olsztynie (Prezydent Miasta Olsztyna, Rada Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna)

2013

  • Organizacja przyjazna wolontariuszom (Program Dobry Wolontariat, Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu)
  • II nagroda za najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowej w Olsztynie (Prezydent Miasta Olsztyna, Rada Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna)
  • Wyróżnienie w kategorii projekt długoterminowy za projekt „Seniorada” w Konkursie Seniorzy XXI wieku (Forum 50+)

2012

  • Najlepszy w Polsce ośrodek koordynujący Program „PROJEKTOR – wolontariat studencki” (Fundacja Rozwoju Wolontariatu)
Dołącz do grona PIONIER-ów!

Jeśli zgadzasz się z naszą misją i chcesz nam pomóc w jej realizacji zachęcamy Cię do wsparcia naszej działalności. Możesz to zrobić na wiele sposobów! Na przykład w formie wolontariatu lub przekazując nam darowiznę finansową lub rzeczową. Możesz też pomagać nam podczas robienia… zwykłych zakupów w internecie. To nic Cię nie kosztuje!

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ? WSPIERAJ PRZEZ FANIMANI.PL