European Voluntary Service

Czy wiesz o tym, że będąc w wieku od 17 do 30 lat możesz wyjechać na wolontariat europejski trwający od 2 tygodni do 12 miesięcy? Takie możliwości daje Ci unijny Program Erasmus+!

Ile to kosztuje?
Organizatorzy działań pokrywają wszelkie niezbędne koszty, takie jak: mieszkanie, wyżywienie, kieszonkowe, kursy językowe, wizy czy też koszty specjalnych potrzeb (np. w przypadku osób niepełnosprawnych). W niektórych przypadkach konieczne jest jedynie opłacenie niewielkiej części kosztów podróż (lub wyłożenie tych pieniędzy z własnej kieszeni do czasu przyjazdu, kiedy otrzymuje się ich zwrot).

Dlaczego warto wyjechać na EVS?
Wolontariat Europejski daje Ci szansę rozwoju, zdobycia doświadczenia i umiejętności oraz nauki języka obcego. Przede wszystkim jest to jednak możliwość zetknięcia z inną kulturą, jej zwyczajami oraz różnymi narodowościami. Pamiętaj jednak, że to nie wycieczka! Wyjeżdżając na projekt zobowiązujesz się do pracy wolontariackiej w organizacji goszczącej. Czego może dotyczyć taka praca? Np. świadomości europejskiej, kultury i sztuki, polityki młodzieżowej, edukacji, ochrony środowiska oraz wielu innych zagadnień. Ważne jest aby swój projekt wybrać pod kątem swoich zainteresować i predyspozycji.

Gdzie można wyjechać?
Do wszystkich państw UE, innych krajów objętych programem (Macedonia, Lichtenstain, Norwegia, Islandia, Szwajcaria, Turcja), krajów partnerstwa wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Ukraina), krajów południowego regionu Morza Śródziemnego (Algieria, Egipt, Izrael, Jordan, Liban, Libia, Maroko, Palestyna, Syria, Tunezja), krajów bałkańskich (Albania, Bośnia i Hercegowina, Kosowo, Czarnogóra, Serbia) oraz do Federacji Rosyjskiej.

Co zrobić aby wyjechać?
Znajdź swój projekt na Europejskim Portalu Młodzieżowym a następnie wyślij swoje CV. Po pomoc możesz też zgłosić się do organizacji wysyłającej, takiej jak my. Od 2013 roku posiadamy akredytację EVS (nr: 2014-1-PL01-KA110-013786), dzięki której jesteśmy zarówno organizacją goszczącą jak i wysyłającą.

OBECNIE TRWAJĄCE PROJEKTY
Creative world of volunteering
Kraje: Węgry, Hiszpania | Okres: 2017 – 2018
Wolontariusze: TRWA REKRUTACJA

Life and work ballance
Kraje: Białoruś, Ukraina | Okres: 2016 – 2017
Wolontariusze: Palina, Yarek

ZAKOŃCZONE PROJEKTY
Power of volunteering!
Kraje: Czechy, Węgry | Okres: 2016 – 2017
Wolontariusze: Moni, Niki
The positive face of volunteering
Kraje: Czechy | Okres: 2014 – 2015
Wolontariusze: Radka, Monika
World for volunteering
Kraje: Białoruś | Okres: 2014 – 2015
Wolontariusze: Tanya, Veronika
Open your heart and mind – a new era of volunteerism
Kraje: Białoruś | Okres: 2014
Wolontariusze: Anastazja
The fascinating world of volunteering
Kraje: Białoruś | Okres: 2013 – 2014
Wolontariusze: Katia
Volunteering – a way to the unforgettable adventure
Kraje: Rosja, Turcja | Okres: 2013 – 2014
Wolontariusze: Irina, Adnan

KONTAKT i WIĘCEJ INFORMACJI
Edyta Kocięcka
e-mail: kociecka@eserpionier.eu tel.: 693 949 984

Dzień wiosny z językiem i kulturą hiszpańską

Tym razem zajęcia językowo -kulturowe odbyły się w Olsztyńskim liceum, 21 marca czyli w pierwszy dzień wiosny. Nasz wolontariusz Adrian prowadził spotkanie w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie dla grupy uczniów, którzy w ramach programu Erasmus+ wyjeżdżają na praktyki zawodowe do Hiszpanii. Adrian opowiadał  o hiszpańskiej kulturze i zwyczajach panujących  w jego regionie.

0 komentarzy

Warsztaty językowo-kulturowe w szkołach

Od jakiegoś czasu nasi wolontariusze z Hiszpanii i z Francji przeprowadzają warsztaty językowo-kulturowe w olsztyńskich szkołach , a także w innych miejscowościach województwa warmińsko -mazurskiego. Poruszają m.in tematy związane z historią, tradycjami, obyczajami ich krajów. Na zdjęciu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Jana Liszewskiego w Olsztynie i Lea – wolontariuszka z Francji. Lea i Jorge odwiedzili […]

0 komentarzy