Eurodesk to…

  • …program dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie – przez Komisję Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.
  • …sieć działająca w 33 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 80 w sieci Eurodesk Polska.
  • …informacja o możliwościach w Europie – dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary zainteresowania naszych odbiorców. A tym samym i Nasze.

Zapraszamy na konsultacje

Od poniedziałku do piątku możesz odwiedzać biuro ESER „PIONIER” i korzystać z możliwości indywidualnych spotkań z konsultantami Eurodesk Olsztyn. Poza tym możesz „czerpać” wiedzę z licznych publikacji oraz informatorów, które wydawane są przez Krajowe Biuro Eurodesk Polska.
Jeśli brakuje Ci czasu nie musisz się martwić, wystarczy że odwiedzisz stronę: www.eurodesk.pl i prześlesz do Nas swoje pytania i wątpliwości. Skontaktujemy się z Tobą mailowo lub telefonicznie.

Co robimy?

  • Odpowiadamy na wszystkie pytania, która związane są z mobilnością młodych ludzi w Europie. Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w zagranicznych stażach, praktykach lub wolontariacie – na 100% udzielmy się niezbędnych danych.
  • Informujemy! Konkursy, granty, szkolenia – nasze aktualności to przegląd najważniejszych spraw związanych z europejską polityką młodzieżową. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach, publikacjach, nowościach w internecie.
  • Udostępniamy publikacje. Tak, jesteś Europejczykiem! I możesz bez przeszkód wyjechać do innego unijnego kraju – na studia, do pracy, na wolontariat. Od czego zacząć? Od lektury „Na biało”, „Studiowanie to wyzwanie”, „Altruisty w akcji”, czyli publikacji o pracy, studiach i wolontariacie w Europie. Publikacje dostępne są za darmo.
  • Prowadzimy eurolekcje. O pracy, studiach, wolontariacie, funduszach i innych europejskich szansach. Lekcji jest pięć. Każda inna, wszystkie ciekawe. Lekcje prowadzimy – w szkołach i organizacjach młodzieżowych.

Kontakt do regionalnych konsultantów:
Mateusz Kryżba (mail)