Luty 25, 2016

Młodzi konsultują!

Serdecznie zapraszamy olsztyńską młodzież do udziału w cyklu warsztatów z Rzecznikiem Młodzieży Warmii i Mazur. Dzięki udziałowi w zajęciach dowiecie się czym są konsultacje młodzieżowe, dlaczego warto brać w nich udział i jak wykorzystać je w swoim środowisku (np. w szkole lub na osiedlu).

Warsztaty adresowane są do osób w wieku 13-30 lat* (w pierwszej kolejności kwalifikowani będą uczniowie szkół średnich i gimnazjów) mieszkających w Olsztynie.

=>WYPEŁNIJ FORMULARZ I ZGŁOŚ SIĘ<=

MÓWIĄ CI- BĄDŹ MŁODY I SIEDŹ CICHO

Liczba uczestników: 26

Zajęcia odbywać będą się w 2 grupach: A i B.

Terminy zajęć

  • Grupa A: 5 marca, 19 marca, 16 kwietnia
  • Grupa B: 2 kwietnia, 9 kwietnia, 23 kwietnia

Zajęcia odbywać będą się w biurze Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju „PIONIER” (Al. Warszawska 13/1, Olsztyn => sprawdź lokalizację na mapie) w godzinach 10:00 – 17:00. Uczestnikom spotkań zapewniamy obiad.

Europejskie Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju „PIONIER” od września 2014 roku,  w partnerstwie z Urzędem Miasta Olsztyna realizuje projekt „Nowy Wymiar Konsultacji”. Naszym celem jest poprawa jakości konsultacji społecznych w naszym mieście oraz stworzenie standardów konsultacji. Wszystkie założenia wypracowują wspólnie urzędnicy, lokalni działacze społeczni, mieszkańcy oraz przedstawiciele Rad Osiedli. W całym procesie brakuje nam już tylko jednej grupy – młodzieży. Wykorzystując doświadczenia Sieci Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur ATOMY chcemy zachęcić i przygotować was do organizowania konsultacji młodzieżowych.

Cykl warsztatów dot. konsultacji młodzieżowych jest świetną okazją zarówno do nauki jak i do zdobycia doświadczenia, które pomoże wam skuteczniej działać na rzecz interesów olsztyńskiej młodzieży. Jeśli działasz w samorządzie szkolny, młodzieżowej radzie lub w organizacji pozarządowej te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Do zgłoszeń i udziału zachęcamy jednak każdego, kto chciałby pokazać, że głos młodzieży jest ważny!

Jeżeli pierwszy raz spotykasz się z pojęciem konsultacji, polecamy ten link: http://poradnik.ngo.pl/konsultacje

Jeśli jesteś niepełnoletni, na pierwsze spotkanie zabierz ze sobą zgodę na udział w projekcie – wzór do pobrania.

W razie pytań kontaktuj się z nami mailowo: kryzba@eserpionier.eu lub poprzez prywatną wiadomość na Facebooku.

* Podobnie jak UE czy też Krajowy Program na Rzecz Młodzieży przyjmujemy kryteria wiekowe dla młodzieży w granicach 13-30 lat.